Ślub Humanistyczny w Studetach

Czemu brać jeden ślub, skoro można dwa? Do takiego wniosku doszli Ada i Michał. Dziś będzie o takim właśnie szalonym podwójnym ślubie.

Para zaplanowała najpierw mały ślub cywilny z najbliższymi osobami, a następnie danie główne: ślub humanistyczny dla wszystkich gości weselnych. Nie myślcie, że w tym wypadku ślub cywilny został potraktowany po macoszemu. Zachwyciłam się, gdy przybyłam do Stronia Śląskiego i ujrzałam starą kaplicę ewangelicką, w której obecnie odbywają się śluby cywilne. Zobaczcie to na zdjęciach! Po ślubie cywilnym przyszedł czas na ceremonię po swojemu i okazało się, że własne teksty przysięg to dopiero początek. Ja zapamiętałam przede wszystkim przemowy. Przemawiali siostra, przyjaciel, świadkowa i dziadek. Ten ostatni powinien zresztą prowadzić własny biznes udzielania ślubów, napiszcie do Ady, może Wam go wypożyczy. Wszystkie przemowy były tak szczere i osobiste, że nie napisałby ich nawet najlepszy chat gpt. Miłość Ady i Michała zaczęła się od przyjaźni i przetrwała burzliwy okres dojrzewania oraz studiów. Niesamowite było usłyszeć o ich początkach, perypetiach i dowiedzieć się, że są już 13 lat razem. „Pierwsza i ostatnia miłość” – Tak podsumowały to babcie rozmawiając między sobą w trakcie ceremonii.

Ich przyjęcie miało więcej osobistych akcentów, od słodkich grzybków dostarczonych przez babcię (nie, to nie te grzybki o których pomyśleliście)przez ulubioną muzykę po stworzony specjalnie na tą okazję quiz dla gości. Wszystko to wpłynęło na świetną zabawę na parkiecie i sama nie wiem, kiedy wybiła północ. Po oczepinach jak zawsze zaczęłam szukać Pary Młodej, żeby się pożegnać. To już późna pora i bywa, że jeden z małżonków znika w niejasnych okolicznościach. Czasem zajmuje mi więc kilkanaście minut, aż odnajdę obie połówki jabłka i się pożegnam. Tym razem był inaczej. Wyszłam przed salę weselną i zobaczyłam Adę i Michała, siedzących we dwójkę pod wiatą i rozmawiających sami ze sobą. Czy może być piękniejszy początek dalszej podróży? Zostawiam Was z tą sceną.

Ślub: Ślub Humanistyczny Joanna Humerczyk oraz USC w Stroniu Śląskim

DJ: Soundspace

Wesele: Górska Dolina

Film: Lowmi

Jak Ci się podoba?