Pomysły na prezent dla Młodej Pary

Majówkę czas zacząć! Grill, słońce, piwko i relaks najlepiej nad jeziorem. A co to za odgłos dobiega z kościoła? No tak, toż to weselne dzwony! Pierwsze śluby w tym sezonie już za nami, wiosenne pary powiedziały sobie sakramentalne „tak”. Z pewnością wielu z Was zostało zaproszonych na tegoroczne wesela, a więc głowicie się, co ofiarować Młodym… Oczywistym rozwiązaniem wydaje się koperta, im grubsza tym lepsza :). To zawsze dobre i uniwersalne rozwiązanie. Pozostawia Młodym pełną swobodę wyboru, na co spożytkować gotówkę: luksusowa pościel, wyposażenie kuchenne, remont mieszkania, wycieczka, lub…spłata kredytu weselnego. Gotówka to także oszczędność czasu, oraz pewność, że Młodzi nie wejdą na nową drogę życia z pięcioma zestawami ceramicznych noży :). Minusem tego prezentu jest brak jego zindywidualizowania, dlatego warto dołożyć np. jakiś drobiazg lub chociażby kartkę ze szczerymi życzeniami.

 

Jeśli chodzi o mały dodatek do koperty to moje pomysły:

Balony z helem – reakcja młodej pary bezcenna

– Kubki z tematycznym napisem lub zabawnym tekstem

– Wino ze spersonalizowaną etykietką

Dekoracyjna poduszka

Taca do podawania śniadań do łóżka – czy może być bardziej romantycznie? :) Sami daliśmy taką tacę znajomym kilka lat temu i (jak przynajmniej twierdzą) jest używana regularnie.

 
Po inne inspiracje odsyłam tu i tu
 


 
Z zachodu doszła do nas moda na listę prezentów. Pomysł jest ciekawy i praktyczny, ponieważ gwarantuje, że podarki się nie zdublują. Zazwyczaj na takiej liście znajdują się rzeczy o różnych cenach, a więc ograniczenia finansowe także nie stwarzają problemów. Kłopotem może być dobra organizacja w przekazaniu listy pomiędzy gośćmi. Choć lista prezentów z założenia jest dużym udogodnieniem zarówno z punktu widzenia Pary Młodej jak i zaproszonych istnieje pewne ryzyko, że cioteczna stryjenka siostry drugiej żony wuja Zdzicha może być urażona faktem, iż „przymusza” się ją do zakupu określonego przedmiotu. Warto więc wyjaśnić gościom, że to jednie „subtelna” sugestia.
 
Vouchery oraz karty podarunkowe mają obecnie duży potencjał ze względu na ich zróżnicowanie i bogatą ofertę. Zacznijmy od tych najprostszych, jak romantyczna kolacja dla dwojga w najmodniejszej restauracji (Uwaga! Bony zniżkowe do McDonalda zdecydowanie odpadają!), weekend bądź pojedynczy zabieg w SPA, roczna karta stałego klienta w sieci kin, voucher na wycieczkę w tajemnicze miejsce. To Wy znacie Młodych i wiecie z czego najbardziej się ucieszą. Dla fanów fitnessu polecam karnet na zajęcia sportowe bądź basen, dla miłośników zwierząt roczny bilet do ZOO. Niekonwencjonalnym pomysłem będzie talon na wykonanie tatuażu (czyli kolejna trafna decyzja na całe życie :), zafundowanie skoku na bungee lub przelotu paralotnią. Ważne, by vouchery były zgodne z zainteresowaniami i charakterem Nowożeńców, leniuchy kanapowe nie będą zadowolone z udziału w spływie kajakowym.
 
Typowe prezenty uwielbiane przez seniorów rodziny to pościele, koce, ręczniki, garnki, talerze, sztućce, sprzęt AGD… Nowy ekspres do kawy nie jest oczywiście zły (mmm… przecież nie ma to jak zapach świeżo parzonej kawy o poranku), lecz do tego typu prezentów należy jednak podejść z dystansem i przeanalizować sytuację Młodych. Jeśli są na etapie planowania wspólnego życia i mieszkania to nowoczesny robot kuchenny czy odkurzacz z funkcją prania (nie mylić z pralką Franią) może być w pełni trafionym prezentem. Jeśli jednak wspólne gniazdko uwili już jakiś czas temu, to raczej nie śpią na sienniku i nie jedzą z plastikowych talerzy. W tym przypadku kolejna patelnia może okazać się jedynie narzędziem żony do karania niesfornego męża.
 
Wraz z biegiem czasu zmieniają się również przyjęte zwyczaje. Jeszcze parę lat temu Panny Młode wprost tonęły w kwiatach. A teraz to niezdrowe, bo przecież alergia… Co raz częściej Pary życzą sobie, by tradycyjne wiązanki i bukiety zastępować karmą dla zwierzaków ze schroniska, zabawkami dla domów dziecka bądź przyborami szkolnymi dla potrzebujących. To miły zwyczaj, w tym przypadku decyzja należy jednak do Młodych, najczęściej jest podejmowana już na etapie wysyłania zaproszeń. Mile widziany jest także alkohol. Przy lampce sprezentowanego wina Młodzi przypomną sobie wyśmienitą zabawę weselną i wprawią się w dobry nastrój. Butelka whisky poratuje imprezę, gdy sklep monopolowy jest już zamknięty. Co jeśli ten rodzaj prezentu zdubluje się? Absolutnie nic się nie stanie! Chętnych do skosztowania trunków z pewnością nie zabraknie, zawsze warto mieć w barku coś na specjalną okazję. Szczególnie wartościowa będzie nalewka własnej roboty, bądź wino z lokalnej winnicy. Upewnijcie się jednak, czy Nowożeńcy nie są abstynentami…
 
Tym sposobem przeszliśmy ANTYPREZENTÓW. Oto ich krótka lista:

• zwierzęta – tego chyba nie trzeba tłumaczyć, kupowane w ciemno to antyprezent na każdą okazję,

• rzeczy używane – chociaż niektórzy kochają antyki, kupowane na ślub mogą okazać się nietaktem,

• akcesoria dziecięce – jeśli Panna Młoda nie posiada „brzuszka” nie warto przyspieszać biegu zdarzeń,

• ubrania, kosmetyki – to przecież nie imieniny,

• bielizna i erotyczne gadżety – mogą wywołać zniesmaczenie, Młodzi sami wiedzą (lub się dowiedzą) jakie są ich kosmate preferencje…
 
Podsumowując, przy doborze prezentów należy kierować się przede wszystkim upodobaniami Młodej Pary. Jeśli bardzo dobrze znamy gust choć jednej strony można pokusić się na zakup drobnego mebla ozdobnego, wazonu do salonu, lub obrazu. Tego typu prezent musi być jednak dopasowany do wnętrza domu Młodych. Inny pomysł to zegarki na rękę symbolizujące nowy czas, który wciąż przed Nowożeńcami. Oferta rynkowa jest bogata, nie brakuje klasycznych oraz oryginalnych modeli. Karykatura, fotoksiążka ze starych zdjęć, specjalnie nagrana audycja radiowa lub drukowana gazetka „Wesele” to kolejne propozycje na prezent z przymrużeniem oka. Pamiętajcie, radość dawania jest taka sama, jak radość otrzymywania.


 


Jak Ci się podoba?