Makijaż do sesji zdjęciowej


Makijaż był znany kobietom już w starożytności, zdobił dumną twarz boskiej Kleopatry. Na przełomie wieków zmieniał brzydkie kaczątka w piękne łabędzie. Obecnie czerwona szminka to atrybut kobiecości i symbol seksapilu. Niektóre z nas korzystają z dobrodziejstw koncernów kosmetycznych na co dzień, inne tylko od święta. Dziś spróbuję przekonać Was, by do ślubnej sesji zdjęciowej skorzystać z usług wizażystki, i wystąpić w profesjonalnym makijażu. Pociągnięcie ust błyszczykiem w biegu i szybkie tuszowanie rzęs w tramwaju sprawdzi się, jeśli właśnie zaspałaś do pracy, lecz ekskluzywna sesja wymaga fachowych przygotowań. 

 
Sesja zdjęciowa zajmie nam co najmniej 3 godziny, do tego musimy doliczyć jeszcze czas dojazdu. Pogoda może nie być łaskawa, a wiatr czy też upał potrafi być bezlitosny dla tuszu, podkładu i puderku. Bardzo ważne jest, by makijaż wyglądał świeżo przez cały czas trwania sesji (czasem chodzi nawet o cały dzień). Nasze domowe kosmetyki nie są w stanie zapewnić takiej trwałości. Wizażystka posiada magiczne utrwalacze, oraz malowidła wysokiej jakości. Pomoże Ci także odpowiednio dobrać kolory oraz typ charakteryzacji. Nie obawiaj się efektu „maski” oraz „tapety” – to przecież specjalistka od dopełniania naturalnej urody.
 


 
Jeśli malujesz się na co dzień, lubisz i potrafisz to dobrze robić weź pod uwagę, że makijaż fotograficzny to zupełnie inna bajka, zwłaszcza, jeśli Twój fotograf korzysta z lamp błyskowych. Ułatw mu pracę, i zdecyduj się na make – up u fachowca, który zrobi go odpowiednimi metodami. Nie każdy detal można poprawić w Photoshopie tak, aby wyglądał naturalnie. 
 

 
Nadal upierasz się by zostać Zosią – Samosią? Pamiętaj więc, że makijaż do sesji musi być znacznie mocniejszy i wyrazistszy, niż ten stosowany na co dzień. Powinien łączyć cechy wizażu dziennego oraz okolicznościowego. To nie czas na eksperymenty, nie testuj więc nowych kosmetyków, ponieważ może skończyć się to uczuleniem.
 

 
Przed wykonaniem makijażu (zarówno tego domowego jak i u wizażystki) przygotuj cerę. Dzień wcześniej wykonaj delikatny peeling enzymatyczny bądź drobnoziarnisty. Unikaj Słońca oraz samoopalacza (ryzyko oparzeń, podrażnień, przebarwień oraz smug!). Zadbaj również, by Twój sen trwał co najmniej 8h. Nie ma nic gorszego, niż zmęczona cera po nieprzespanej nocy oraz worki i opuchlizna pod oczami.
 

 
Pamiętaj, że ekskluzywny make-up doda Ci pewności siebie, podkreśli walory oraz atuty, a także dyskretnie zatuszuje niedoskonałości. Twoje dobre samopoczucie z pewnością będzie widoczne w obiektywie. A na koniec zdjęcie – pocieszenie dla wszystkich panów. Nie jesteście pierwsi, ani ostatni, którzy zostali zaatakowani dziwnymi specyfikami przez swoje kobiety :)
 

Jak Ci się podoba?